Homeopatie
Bohdan Vrabec

Uši jako slon

Žena, 49 let, zaměstnání : Podniká jako poradce v právních věcech.

Na mojí otázku,jaký zdravotní problém budeme řešit, odpověděla, že 3 -4x do roka jí silně otečou uši, zvětší se a že má uši jako slon a nemůže v tu dobu přijímat klienty protože se stydí za nápadně zvětšené uši. Tento problém se opakuje již po 3 roky a už je z toho zoufalá. Při vyšetření zněla diagnóza zánět vnitřního ucha a zvukovodu. Opakovaně byla léčena antibiotiky,ale bez výrazného úspěchu. V době,kdy mě navštívila, tak měla uši v normálním stavu ale zrovna užívala antibiotikum Rulid, který jediný snáší celkem dobře, na lék Biseptol má alergii.

Bolest začala v levém uchu,šířila se do hlavy a do horní čelisti, poté bolest přešla do pravého ucha a po opakované léčbě antibiotiky a po znovunavrácení potíží už měla vždy bolesti v obou uších. Z nemoci už byla zoufalá, protože již trvala dlohé 3 roky a k jejímu rozhodnutí zkusit homeopatii jí dovedla nedávná zkušenost, když na doporučení lékaře, který si už též nevěděl rady s jejím problémem a poradil jí, že když se opět dostaví bolesti a otoky uší, tak že si má na noc než půjde spát dát do uší černou mast a hlavu ovázat. To také učinila,ale když se ráno probudila a měla celý polštář zamazaný od černé masti tak dostala zlost a rozhodla se vyzkoušet homeopatii.

Historie: V dětství prodělala spalničky,neštovice,zarděnky. V dospělosti po přestěhování do jiného města a oblasti začala mít opakovaně angíny. Úraz hlavy po pádu ze schodů bez vážnějších následků, dále ledvinový záchvat po prostydnutí z koupele ve studené vodě, opakované bolesti hlavy vždy když se objevil zánět uší a z toho se objevil i zánět čelních dutin. Operativně odstraněno slepé střevo z důvodu akutního zánětu v pubertě.

Jako dítě se popisovala, že byla baculatá a líná. Ráda se učila a četla knihy,nejraději vědeckofantastické. Na základní,střední i na VŠ prospívala výborně a chtěla být vždy mezi nejlepšími.

Nikdy neměla ráda čekání ve fontách v obchodech, protože delší stání na místě jí nedělalo dobře,pobolívala záda v bederní oblasti,ale hlavně když stála ve frontě a postupovala příliš pomalu,tak raději odešla,než aby čekala než se dostane na řadu. Dále přímo nesnášela žehlení prádla, protože to též trvalo dlouho a musela při žehlení stát. A jak sama říkala,dlouhé stání na místě je pro ní ta nejhorší pozice. Nesnese pobyt v horkém počasí a na slunci a též nemá ráda když se zpotí. Bojí se výšek a hluboké vody. Má ráda pořádek a věci musí být na svých místech. Nepořádek jí rozčiluje.

Bolesti uší že začínají většinou večer a nejvíce se bolest stupňuje od 22 do 01 hodiny v noci, nemůže ležet v posteli a zlepšení se dostavuje kolébáním v houpacím křesle a potom,co si vezme prášky proti bolesti tak teprve usne.

Repertorizace: Uši,zánět, otitis interna
3. BELL, CALC,CALC-S,GRAPH,HEP,CHAM,LYC,MERC,SULPH.
2. Cact,Caust,Kali -Bi,Kali-C,Lach,Mag-C,Merc-C,Nat-S,Nitr-Ac,Psor,puls,Sang,Sil.

Bolesti hlavy z kataru dutin:
3. CALC-S,DULC,EUPHR,GRAPH,HEP,HYDR,KALI-BI,KALI-I,MERC,NUX-V.
2. Ars,Aur,Bry,Calc,Carb-V,Gels,Kali-Ar,Kali-C,Kali-S,Lach,Lyc,Nat-M,Phos,Puls,Sulph.

Nesnáší,když musí dlouho stát ve frontě a raději odejde.
Rubrika : Netrpělivost
3. ARG-N,CARC,CHAM,IGN,IP,MED,NUX-V,SCORP,SEP,SIL,SULPH.
2. Acon,Anac,Apis,Ars,Ars-I,Calc,Cina,Dulc,Hep,Kali-Bi,Kali-C,Kreos,Lach,Lyc,Nat-M,Nitr-Ac,Plat,Psor,Puls,Rhus-T,Staph,Sul-Ac,Tarent.

Nesnáší pozici ve stoje,bolesti zad z dlouhého stání,stání ve frontě,stání u žehlení když trvá dlouho.
Generálie - stání zhoršuje
3. COCC,CON,CYCL,LIL-T,PULS,SEP,SULPH.

Nesnese pobyt na slunci a horké počasí. Prostředí, horké počasí zhoršuje : 3. APIS,LACH,PULS,SULPH.
2. Acon,Ant-C,Bell,Bry,Crot-H,Cupr,Gels,Glon,Iod,Nat-C, Nat-M,Nat-S,Op,Podo.

Má ráda pořádek,věci musí být na svých místech.
Svědomitý v maličkostech:
3. ARS,CARC,IGN,NAT-C,SIL,STAPH,SULPH,THUJ.
2. Apis,Bar-C,Lyc,Mur-Ac,Nux-V,Puls,Stram.

Necítí se dobře a když je zpocená,je nervózní.
Pocení, zhoršení po:
3. CHIN,MERC,PH-AC,SEP.
2. Calc,Phos,Puls,Staph,Sulph.

Strach, výšky z:
3. ARG-N.
2. Aur, Sulph,

Ráda se učila, ve škole chtěla být vždy mezi nejlepšími.
Ambiciózní : 3. NUX-V.
2. Ars,Carc,Ign,Lach,Lyc, Sulph, Verat.

Shrnutí : ARSENICUM - 4/9 , CALCAREA CARBONICA - 4/9 , LACHESIS - 4/9 , LYCOPODIUM - 5/11, SULPHUR - 9/23.

Jednoznačně zde vychází nejvýše a také nejvíce pokrývá případ lék SULPHUR.

Podal jsem lék SULPHUR 30 CH u mě v ordinaci 1 kulička jednorázově a rozloučili jsme se s tím, že až se dostaví jakákoli reakce, že mi zavolá. Paní volala hned druhý den ráno, že než došla ode mě domů, tak asi v půli cesty jí začalo téct z nosu, řídký, vodnatý výtok a nestačil jí kapesník. ( Uvolňovaly se čelní dutiny ). Řekl jsem,že je to správná reakce na podaný lék a tělo, že nám tímto potvrdilo správný lék.

Kontrola za 1 měsíc po jediné dávce léku.

První týden po podání léku krásně spala, měla krásné sny , že malovala krásné obrazy. každý večer že byla velice čilá,narozdíl od minulé doby měla energii na domácnost i na četbu. Neměla a nemá dosud žádné bolesti hlavy,dříve měla bolesti každé 2 týdny. Uši nebolely vůbec,akorát pociťovala občas svědění uvnitř uší a po týdnu svědění ustalo. Dříve, když začaly svědět uši,tak do 2 dnů se dostavil zánět a bolest a uši natekly. Tentokrát nic. Velice se zklidnila,ani jednou se nerozčílila a cítila se skvěle. Až 2 dny před touto kontrolou jí rozbolela hlava a to jak sama řekla, že jí "vytočil" jeden blbec ! ( Pozn. klient) ale že se brzo uklidnila a bolest hlavy odezněla sama.

Zopakovali jsme jednu dávku léku SULPHUR 30 CH - jednorázově a domluvivli jsme si zatím kontroly jen po telefonu.

Za měsíc volala, že během tohoto měsíce jí svěděly uši a zevnitř uší se jí odlupovaly žluté krusty. Od té doby se cítí velice dobře jak po psychické tak po fyzické stránce.

Další kontroly probíhaly již jen po telefonu průběžně, ale nemuseli jsme již dále opakovat podání léku a ani žádné jiné. Pak jsme se potkávali a stále se potkáváme a vždy hlásí,že je vše v pohodě.

Jo jo, kdyby nám takto šly všechny případy ! Ale to bychom chtěli zase až příliš. Ještě bychom pak byli moc pyšní a pýcha jak známo předchází pád ! Proto je jedna z nejdůležitějších vlastností homeopata - skromnost a mít radost, že se nám daří pomáhat lidem.