Homeopatie
Bohdan Vrabec

Budoucnost homeopatie

Motto
Nové myšlenky jsou pro mnohé jako nádor,
který je třeba odstranit.

I přesto, že již více než 200 let se lékařská věda snaží homeopatii hanit a znevažovat (a nejraději by jí úplně zakázala), tak stále více lidí se obrací k homeopatii - a to po celém světě a z jednoho prostého důvodu.

Poznali, že jim homeopatie pomáhá rychleji a lépe než alopatická medicína a to zejména při chronických, ale i akutních chorobách a navíc bez vedlejších účinků. Lidé se začali opět vracet k přírodě a k přírodním postupům v léčbě chorob. Sami si začali všímat, že pokud používali delší dobu chemické léky proti bolestem a zánětům, že se jim jejich potíže vždy vracely, ba co víc, přibývaly jim i další léky na léčení vedlejších účinků z chemických léků a léčebný efekt se nedostavoval a lidé většinou od svých lékařů slyšeli větu: "Vaše nemoc je chronická a tudíž nevyléčitelná a musíte se naučit s touto nemocí žít." To ve většině případů v homeopatii neplatí. Vždy má co nabídnout, je kreativnější a má více možností než klasická medicína.

Homeopatický šuplík

Výroba a zkoušky homeopatických léků je daleko rychlejší, levnější a hlavně šetrnější k lidskému organismu než léky chemické. Proto je také homeopatie v nemilosti představitelů farmaceutického průmyslu, ekonomů i politiků, protože je levná a účinná (a tím pádem méně rentabilní než léky klasické). Často se nabízí úvaha, že farmaceutickému průmyslu jde spíše o co největší finanční zisky, než o zdraví lidí. Proto se snaží homeopatii a homeopatům stavět překážky.

Totéž platí např. i u očkovacích vakcín. Navíc výstražné mediální zprávy o možném výskytu různých epidemií plní stejnou úlohu jako drahá marketingová kampaň - viz. ptačí chřipka, klíšťová encefalitida, meningokok, hepatitida aj.

Zastávám názor, ať si každý svobodně vybere léčebnou metodu dle svého vlastního uvážení. Každý druh léčby má své opodstatnění u jednotlivých chorob a žádná léčebná metoda není jediná a všemohoucí. Proto o budoucnost homeopatie nemám obavy, naopak věřím, že bude stále více vyhledávána. Současná klasická medicína má stále dražší a dražší provoz, stále dražší přístroje a zařízení a výsledky bohužel neodpovídají vynaloženým prostředkům na léčbu. Začala totiž již ekonomicky pohlcovat sama sebe.

Proto tuto část zakončuji citátem ing. Jiřího Janči.
"Kdo nechce, nemusí pomáhat.
Stačí, aby nestál v cestě."