Homeopatie
Bohdan Vrabec

Co je homeopatie?

Motto
Právě jako byste neměli léčit oči bez hlavy, nebo hlavu bez těla,
neměli byste léčit tělo bez duše.

Homeopatie je velice účinný způsob léčby lidí i zvířat bez vedlejších účinků.

Hermova hůl - symbol homeopatie

Léčí na principu podobnosti, t.j. podobné se léčí podobným. To znamená, že látka, která v koncentrovaném či surovém stavu vyvolává příznaky určité choroby, tak v silně zředěném stavu (kdy již nese pouze informaci o původní látce) je schopna tuto chorobu léčit. A to tím způsobem, že podáme tabletu nebo kapky, které nesou tuto informaci, čímž obraz léku přijme mozkové centrum a organismus se začne dle této informace sám léčit. Jinak řečeno, začne se opravovat od hlavy až po palec u nohy, jak na tělesné tak i na mentální a emocionální úrovni.

Čili vlastně jen cíleně stimulujeme vlastní obranyschopnost organismu. Jelikož homeopatické léky nemají vedlejší účinky, organismus se podáním léku nevyčerpává. Bojuje pouze proti chorobě a nemusí bojovat ještě proti vedlejším účinkům, jak je to při léčbě chemickými léky.

Pro malé dokreslení uvádím případ z mé praxe:
Pacientka mne navštívila půl hodiny potom, co si horkou vodou opařila celé předloktí pravé ruky. Předloktí bylo červené, nateklé a velmi pacientku pálilo a bolelo. Rychlými pohyby si ho chladila a prouděním chladného vzduchu si ulevovala od bolesti. Podal jsem jí jednorázově homeopatický lék APIS MELLIFICA 30 CH – lék vyrobený z celých včel vyluhovaných v alkoholu. (Po bodnutí včelou napadené místo též oteče, je červené, bolí a pálí a od bolesti ulevuje studený obklad.) Zde je nádherně vidět pravidlo podobnosti. Za půl hodiny od podání léku byl otok splasklý a pacientka bez bolesti. Do 3 dnů měla na postižené ruce novou kůži a dodnes není vidět, která ruka byla opařená.

Kniha Homeopatie - Jak ji vnimam ja

V roce 2015 jsem napsal a vydal knihu Homeopatie - Jak ji vnímám já, která je jakýmsi průřezem mé více než patnáctileté praxe v léčení za pomoci homeopatie. V knize se dopodrobna věnuji konkrétním případům závažných onemocnění, při kterých se mnou aplikovaná léčba homeopatiky pacientům osvědčila mnohdy až k úplnému vyléčení.

Knihu je možné objednat e-mailem na adrese bvrabec@seznam.cz anebo mě kontaktujte telefonicky na čísle +420 776 228 259.

Ukázka z knihy: Případ Bulimie