Homeopatie
Bohdan Vrabec

Případ chronické lymfatické leukémie

Žena, 60 let. Od února roku 2004 sledována na oddělení klinické hematologie fakultní nemocnice v Praze.

Ke mně přišla v květnu 2006 s tím, že ve fakultní nemocnici jí řekli, že její nemoc je chronická a že nemají pro ní žádnou léčbu a že jedině až bude mít hodně zvětšené lymfatické žlázy s uzlinami, tak až teprve potom přistoupí na ozařování a chemoterapii. Do té doby, že jí budou pouze 1x za půl roku sledovat a provádět kontroly.

Po tomto konstatování se rozhodla zkusit u mě homeopatickou léčbu, protože nechtěla jen tak čekat až se její stav zhorší. Paní byla velice odhodlaná se svou nemocí bojovat a udělat pro své zdraví co bylo v jejich silách. Byla velmi energická, říkala, že je horkokrevná, v posteli že je jí horko a musí vystrkovat nohy z podpeřiny. Dále, že musí mít vše naplánované, zajištěné a že musí mít svůj život pod kontrolou. Měla už i napsanou závěť u notáře a dokonce mi sdělila že má v závěti napsané i motto, které chce mít napsané na svém pomníku. Dále, že si celý život nikdy nic z ničeho nedělala, s tím, že to přeci vždy nějak dopadne. Vždy v noci než usne, musí si vše naplánovat na druhý den a že plánovala i tu svou závěť a motto na pomník. Na sluníčku že nevydrží, protože je sama dost horkokrevná. Dále jí bylo též před 2 lety zjištěn hemangiom (nádor vzniklý z krevních cév) na páteři. Vždy, že má dopředu promyšlené situace, proto, aby prý byla připravená na všechny situace.

Z rodinné anamnézy : Její matka zemřela na mozkovou mrtvici. Otec zemřel na krvácení do žaludku a její sestra na rakovinu – na nádor v pánvi. Vybral jsem tyto rubriky: Krev- leukémie- 3.st.- ARS, CARC, NAT-A, NAT-S. 2.st.- Aran, Ars-I, Calc, Calc-p, Carb-S, Cean, Ferr-pic, China, Kali-P, Nat-m, Nat-P, Pic-Ac, X-ray, 1. st. Sulph.

Krev-leukémie, lymfoidní : 3.st.- ARS, CEAN, PHYT. 2. st.- Ars- I, Angiom – 1. Abrot, Lyc, Sulph. Zde byly jen tyto tři léky a jen v 1. stupni. Lymfoidní tkáň, onemocnění – 1. st.- Carc, Rad-Br. Lymfatické žlázy – lymfom – 2.st.- Ars-I, Bar-I, Calc-Fl, Conium, Phos, Phyt,

Dle její výpovědi, že neustále musí něco dělat, jsem zvolil rubriku Neklid: 3.st.- ACON, ANAC, ARG-N, ARS, ARS-I, BAPT, BELL, CALC, CALC-P, CAMPH, CARC, CIMIC, CIC-V, COLOC, CUPR, CUPR-AR, FERR, FERR-A, HELL, HYOS, LYC, MED, MERC, PLB, PULS, PYROG, RHUS-T, SEC, SEP, SIL, STAPH, STRAM, SULPH.

A protože má ráda pořádek a věci musí být na svém místě, jsem zvolil rubriku: Svědomitý v maličkostech : 3.st.- ARS, CARC, IGN, NAT-C, SIL, STAPH, SULPH, THUJA,

Dále jak zmiňovala v rozhovoru, že vše musí mít promyšlené a naplánované, jsem použil kapitolu Mysl, rubriku- plány, dělá mnoho: 3.st.- CHIN, SULPH, 2.st.- Coff, Chin-S, Lyc, Nat-s, Nux-V.

Dále jsem zvolil rubriku: Nespavost, myšlenky z : 3.st.- ARG-N, ARS, CALC, CARC, COFF, HEP, CHINA, NUX-V, OP, PULS, SULPH.

Po provedení součtu léků dle počtu rubrik, kde se vyskytovaly a dle odstupňování my vyšly léky v tomto pořadí: 1. ARSENICUM ALBUM. 2. SULPHUR. 3. CARCINOSIN. 4. ARSENICUM IODATUM.

Nyní jsem provedl diferenciální diagnózu mezi vybranými léky. Vyloučil jsem lék Arsenicum Album, ač vycházelo ze všech vybraných léků nejvýše, protože pacientka byla velice horkokrevná. Arsenicum Album je zimomřivé a pro léčbu jsem vybral lék ARSENICUM IODATUM neb víme, že lék Iodum je horkokrevný a proto jsem zvolil lék Arsenicum Iodatum a také proto, že se objevuje v rubrikách : Leukémie, Lymfatické žlázy, lymfom, i Lymfoidní leukémie. Jako druhý lék jsem vybral lék CARCINOSIN dle rodinné anamnézy a též se vyskytuje ve výše zmíněných rubrikách, a dále v symptomech mysli- Nespavost, myšlenky z, neklid, svědfomitý v maličkostech, nespavost, myšlenky z. Lék Sulphur jsem si nechal v záloze pro případné použití dle vývoje léčby a místo Sulphuru jsem se rozhodl přidat lék SYMPHYTUM a to zejména proto, že jsem četl případ šestiletého chlapce s leukémií, ketrého Dr. Ramakrishnan tímto lékem zcela vyléčil. A má to i úžasnou logiku! Lék Symphytum je kostival lékařský a má afinitu ke kostem a jak víme, tak leukémie je nemoc kostní dřeně a ta se nachází v dlouhých kostech.

Terapie-léky: Arsenicum Iodatu 30 CH + Symphytum9 CH , vyšší potenci jsem neměl a to 1 dávku za 3 dny, po dobu jednoho měsíce a vzhledem k rodinné anamnéze a mentálního stavu jsem naordinoval lék Carcinosin 30 ch 1 dávku 2x týdně též po dobu jednoho měsíce. Kontrola za 1 měsíc.

Po 1 měsíci léčby na kontrole u mě paní říkala, že cítí více energie, lépe usíná a ráno se cítí plná energie a s radostí se chlubila, kolik práce udělá na zahradě a že si to užívá. Ponechal jsem stejné dávkování léků Arsenicum Iodatum 30 ch + Symphytum. Lék Carcinosin jsem určil dávkovat 1x za 1 týden, ale v potenci 200 CH po dobu 2 měsíců a poté kontrola.

Po 2 měsících při kontrole u mě paní říkala, že si úplně přestala uvědomovat svou nemoc, cítí se velmi dobře a žije život naplno.

Upravil jsem tedy dávkování léků – Arsenicum iodatum 30 CH + Symphytum 9 CH 1x týdně a lék Carcinosin 200 CH 1 dávku 1x za 14 dní s kontrolou po 2 měsících.

Po dvou měsících se paní ozvala po telefonu a říkala, že se cítí stále dobře, a že bychom si mohli domluvit kontrolu až za další 3 měsíce až bude po kontrole v nemocnici a že se dozví jaký je její zdravotní stav po kontrolním vyšetření v nemocnici a že přijede i s lékařskou zprávou. Souhlasil jsem.

Při naší první kontrole po měsíci léčby mi sdělila, že své lékařce řekla, že zkusila homeopatickou léčbu a že se po ní cítí dobře. Lékařka souhlasila s homeopatickou léčbou a ať prý pokračuje i nadále s homeopatií. Tak že jsme měli všichni radost ze spolupráce.

Od zahájení homeopatické léčby uběhlo 9 měsíců a paní přijela i s lékařskou zprávou z kontroly v nemocnici. S úsměvem na tváři mi oznámila, že červené krvinky jsou v normálu a že prý asi došlo ke spontánnímu vyléčení dle názoru lékařů při vyšetření v nemocnici. Tento verdikt nám ale vůbec nevadil, protože důležitý je výsledek! A ten byl vynikající!

Od té doby již uplynulo 2, 5 roku a paní od poslední kontroly v nemocnici, kdy konstatovali vyléčení užívala jen lék Carcinosin 200 CH 1 dávku 1x za 1 měsíc a po roce jsmese dohodli, že bude užívat preventivně lék Carcinosin 200 CH 1x za 2 měsíce. Paní je stále pod dohledem a kontrolou v nemocnici a dodnes r. 2008 je beze změn v pořádku a zdravá.

Vždy jednou za půl roku se u mě zastaví na kus řeči abychom se viděli a že mně chce pozdravit a vždy vypráví jak je ráda na své zahrádce. Já mohu konstatovat, že ta paní má tolik energie, co možná nemají mnozí jiní a mladší lidé. No a pro mě je to úžasný pocit, že homeopatie dobře funguje a z takových to výsledků mám vždy další energii a elán do další homeopatické práce.

Pozn. V tomto případě, kde byl diagnostikován i hemangiom na páteři se při kontrolách zjistilo, že i tam je paní bez nálezu.